Zostań instruktorem Slow Joggingu!

Już 20 września w Kątach Rybackich rozpoczynają się certyfikowane zajęcia instruktorskie slow joggingu. Poprowadzi je gość specjalny – profesor Hiroaki Tanaka z Japonii, twórca i popularyzator slow joggingu. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Slow Jogging Polska, a Sante i Studio Sante Uzdrowisko Miejskie są wyłącznymi partnerami tego niezwykłego wydarzenia!

– Przyszli instruktorzy nauczą się nie tylko poprawnej i bezpiecznej techniki biegu, lecz także metod treningowych i sposobu prowadzenia zajęć w oparciu o model japoński. Warsztaty pozwolą też na zrozumienie zasad slow joggingu z punktu widzenia anatomii i fizjologii sportu. Stanowią również okazję do osobistych konsultacji z profesorem Hiroakim Tanaką i wymiany doświadczeń z grupą uczestników z Japonii. – zapowiada  Magda Jackowska, instruktorka slow joggingu.

Profesor Hiroaki Tanaka to wybitny specjalista fizjologii sportu i członek Japońskiego Komitetu Olimpijskiego. Przez wiele lat pracował nad stworzeniem aktywności, która będzie na tyle łatwa, aby mógł ją uprawiać każdy oraz na tyle skuteczna, aby przynosiła oczekiwane korzyści zdrowotne. Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne. Slow jogging pozwala na podwyższenie kondycji i sprawności fizycznej i umysłowej, spalenie kalorii, polepszenie samopoczucia oraz ogólną poprawę stanu zdrowia. To metoda dla osób w każdym wieku, zarówno zaczynających przygodę z bieganiem, jak i przygotowujących się do maratonu.

Na uczestników zajęć instruktorskich czekają malownicze trasy biegowe na Mierzei Wiślanej. Zwieńczeniem spotkania będzie wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje instruktorskie. Certyfikaty sygnowane są przez Stowarzyszenie Slow Jogging Polska we współpracy z Japan Slow Jogging Association.

Sante i Studio Sante są wyłącznymi partnerami zajęć instruktorskich slow joggingu w Polsce. Firma od lat wspiera ideę slow joggingu i podkreśla jej szczególny udział w profilaktyce zdrowotnej. Trenerzy Studio Sante wspierają inicjatywę spotkań biegowych w Warszawie pod hasłem „Slow Jogging jest dla każdego! – Slow jogging – bieganie dla mnie”.

Szczegółowe informacje i zapisy: info@sjjp.pl , tel. 501 673 673

 

DWIE FORMY UCZESTNICTWA:

1. Dwudniowy pobyt Instruktorski: 20 – 22 września (zakończony uzyskaniem Certyfikatu)

2. Trzydniowy pobyt Rekreacyjny: 19 – 22 września lub 20 – 23 września

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?

Pierwsza edycja zajęć instruktorskich slow joggingu odbędzie się w miejscowości Kąty Rybackie. Spotykamy się i nocujemy w Pensjonacie Biały Dworek Janosikówka (http://www.janosikowka.com.pl/).

POBYT REKREACYJNY – PROGRAM I KOSZT:

1. Trzy noclegi w pokojach 2-osobowych z pełnym wyżywieniem (śniadanie, lunch, ognisko i kolacja)

2. Wspólne bieganie po ścieżkach biegowych m.in. w Rezerwacie Kormoranów

3. Wtorkowe spotkanie z przebywającą na Campie grupą japońską

4. Pakiet rekreacyjny: książka, koszulka biegowa, mały ręcznik

Koszt: 850 PLN za osobę

POBYT INSTRUKTORSKI – PROGRAM I KOSZT:

1. Dwa noclegi w pokojach 2-osobowych z pełnym wyżywieniem (śniadanie, lunch, ognisko i kolacja)

2. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone osobiście przez Profesora Tanakę oraz Magdę Jackowską, autorów metod treningowych i podręczników do Slow Joggingu.

3. Treningi i wspólne bieganie po ścieżkach biegowych m.in. w Rezerwacie Kormoranów

4. Wtorkowe spotkanie z przebywającą na Campie grupą japońską

5. Certyfikat Instruktorski Stowarzyszenia Slow Jogging Polska

6. Pakiet instruktorski: książka, koszulka instruktora, ręcznik, materiały szkoleniowe

Koszt: 1050 PLN za osobę

22 września (w czwartek) przewidziano również możliwość rejsu z grupą japońską po unikatowych pochylniach kanału Elbląg – Ostróda, czas 4,5 godziny od godz.13: 00, dodatkowy koszt: 150 zł (w cenie posiłek).

Możliwość dodatkowego noclegu ze śniadaniem pon-wt lub z czw-pt w cenie 90 zł/os.. Zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych.

DLACZEGO WARTO?

1. To doskonały pomysł na aktywny wypoczynek

2. Wypoczniesz w świetnych warunkach w pięknej lokalizacji

3. Dokładnie poznasz unikalną technikę biegania

4. Poznasz wyjątkowych i inspirujących ludzi

5. Zdobędziesz oficjalny Certyfikat

DO CZEGO UPOWAŻNIA CERTYFIKAT INSTRUKTORSKI?

Certyfikat upoważnia do prowadzenia samodzielnych zajęć Slow Joggingu posługując się nazwą Certyfikowany Trener Slow Jogging oraz do organizacji grup biegowych Slow Jogging ze wsparciem lub w ramach Stowarzyszenia.

Szczegółowe informacje i zapisy: info@sjjp.pl , tel. 501  673   673