Płatki żytnie czy owsiane?

W ofercie Sante są 3 rodzaje płatków zbożowych: płatki owsiane, płatki owsiane górskie błyskawiczne oraz płatki żytnie. Płatki owsiane na śniadanie to propozycja dla osób, które lubią owsiankę. Dodaj do nich mleko, owoce i masło orzechowe GO ON – będą to najlepsze płatki owsiane na świecie!
Płatki górskie owsiane, zwykłe płatki owsiane i płatki żytnie to produkt bez dodatku cukru, zawierają wyłącznie cukry naturalnie obecne w zbożach.
Płatki owsiane błyskawiczne i zwykłe płatki owsiane witaminy zawierają w dużej ilości! Są źródłem: tiaminy, kwasu foliowego i witaminy E. Mają też minerały: potas, fosfor, magnez, żelazo, cynk i miedź. Zbożowe produkty śniadaniowe zawierają błonnik i białko. Płatki owsiane właściwości odżywcze zawdzięczają też węglowodanom złożonym (energia!).
Czy płatki owsiane mają gluten? Owies nie zawiera glutenu, ale może mieć styczność ze zbożami, które zawierają gluten. Płatki owsiane Sante nie są oznaczone jako produkt bezglutenowy.
Płatki owsiane górskie mają indeks glikemiczny IG = 40, czyli średni. Ważniejszy jest ładunek glikemiczny, który  możesz obniżyć, dodając do płatków otrąb owsianych.
Znudziły Ci się płatki owsiane? Poznaj właściwości odżywcze płatków żytnich. Dostarczają tiaminy i 6 minerałów: potasu, fosforu, magnezu, żelaza, cynku i miedzi. Mają w składzie błonnik, białko i węglowodany.