Sól soli nierówna – jak wybrać zdrową sól?

Sól himalajska, sól morska, a może sól o obniżonej zawartości sodu? Sól gruboziarnista czy drobnoziarnista? Biała czy może sól różowa himalajska? Jaką sól wybrać? W ofercie Sante znajdziesz wszystkie te rodzaje soli. Poznaj właściwości soli i wybierz najodpowiedniejszą dla siebie.
Sól z obniżoną zawartością sodu została stworzona z myślą o układzie krążenia. Jest to sól, która zawiera o 30% mniej sodu niż zwykła sól kuchenna, bo zastąpiliśmy go potasem. Podobnie jak zwykła sól morska Sante jest to sól jodowana z naturalną zawartością magnezu – konsumenci nazywają ją czasem solą potasowo-magnezową czy po prostu solą o niskiej zawartości sodu.
Sól himalajska właściwości zawdzięcza miejscu, z którego pochodzi. Wydobywa się ją u podnóża Himalajów i dlatego jest uznawana za najczystszą sól na Ziemi. Sól himalajska różowa ma piękną, krystaliczną strukturę, a swą barwę zawdzięcza naturalnej zawartości żelaza.
Sól morska jodowana Sante to sól z magnezem, który jest w niej naturalnie obecny. Magnez zapobiega zbrylaniu się w grudki, dzięki temu jest to sól bez antyzbrylacza sztucznego (sól bez E536). Występuje w dwóch rodzajach: sól morska gruboziarnista i sól morska drobnoziarnista.