O firmie

Kim jesteśmy?

Nowatorski pomysł na produkcję zdrowej żywności, bezwzględna dbałość o jakość produktów i szacunek wobec Konsumenta to najlepsza droga do sukcesu.

Sante to polska firma rodzinna założona w 1992 r. przez Andrzeja Kowalskiego i jego braci – Wojciecha i Marka. Od pierwszego produktu, którym była „Surówka piękności Kleopatra” firmę Sante wyróżnia najwyższa jakość produktów i szczególna dbałość o dostarczenie Konsumentom żywności mającej jak najlepszy wpływ na zdrowie. Dzisiaj Sante jest ekspertem na rynku zdrowej żywności w Polsce i na świecie. Bogata i różnorodna oferta obejmuje ok. 250 produktów: płatki śniadaniowe, ciasteczka zbożowe, otręby, batony zbożowe, kasze, bakalie, pasty i pasztety warzywne, napoje roślinne i in. Unikatowe produkty Sante to Otręby owsiane „Premium” wysokobłonnikowe, Sól morska o obniżonej zawartości sodu, Granola, Fital, Musli Lo, Smart Teens – chrupki śniadaniowe dla dzieci, marka GO ON! (Masło orzechowe GO ON! 100% orzechów arachidowych, Masło migdałowe GO! 100% migdałów, Batony proteinowe GO ON!), seria „Skarby Ziemi” zawierająca superfoods. Wysoka jakość produktów bez sztucznych dodatków jest wizytówką firmy Sante!

Misja i wartości

Misją firmy Sante jest dostarczanie żywności najwyższej jakości mającej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie, oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Eksperci Sante z dziedziny dietetyki, technologii żywności i żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Produkty Sante dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji zachowują w pełni walory odżywcze i odznaczają się wspaniałym smakiem. Ważnym elementem działalności firmy Sante jest edukacja prozdrowotna. Sante organizuje konferencje i prelekcje na temat prawidłowego odżywiania, ogólnopolskie eventy oraz spotkania z ekspertami i autorytetami w dziedzinie zdrowia: wybitnymi lekarzami, terapeutami, trenerami, przewodnikami duchowymi, artystami. Publikuje systematycznie materiały prozdrowotne, uwzględniające najnowszą wiedzę z żywienia i medycyny.  Centrum edukacji prozdrowotnej Sante jest również Studio Sante Uzdrowisko Miejskie.

Sante – produkty w 100% bez sztucznych dodatków

Wizytówką Sante są produkty stworzone w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, bez dodatku substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów, barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających.

Firma Sante świadomie rezygnuje z dodatków ulepszających smak, zapach, teksturę czy przedłużających trwałość produktów. Eksperci Sante z zakresu dietetyki, technologii żywności i żywienia realizują projekty w oparciu o najnowsze badania naukowe i aktualne trendy żywieniowe. Sante oferuje wyjątkowe produkty najwyższej jakości dla świadomych Konsumentów, którzy chcą mieć gwarancję, że są one wolne od składników chemicznych. Produkty Sante zawierają aromaty naturalne, które nie obniżają biowitalności produktów. Spożywając produkty Sante, możesz być pewny, że dostarczasz organizmowi wyłącznie najlepszych i wyselekcjonowanych składników z gwarancją jakości Sante. Czytaj więcej>>>

Gwarancja jakości Sante

Sante rygorystycznie przestrzega norm jakości i kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Sante wykorzystuje najnowsze technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante kontroluje cały proces produkcji: od surowca, przez tworzenie produktu, po opakowanie. Wszystkie surowce, półprodukty i produkty są pozyskiwane wyłącznie od sprawdzonych dostawców, którzy spełniają najwyższe normy jakości. Są one sprawdzane w strefie buforowej zakładu, a do produkcji są wykorzystywane wyłącznie surowce o potwierdzonej jakości. System magazynowania jest oparty na stosowaniu zasady FIFO (First In, First Out). Ściślej kontroli poddawana jest zarówno przydatność do spożycia surowców, jak i gotowych wyrobów. Jakość produktu jest kontrolowana na każdym etapie produkcji. Podczas produkcji jakość surowców kontrolują operatorzy linii produkcyjnych, a Dział Jakości regularnie pobiera z linii produkcyjnej próbki do badań kontrolnych. Kontrola na zanieczyszczenia metaliczne odbywa za pomocą detektorów metali o najwyższej czułości, zaprojektowanych specjalnie dla przemysłu spożywczego przez firmę CEIA, uznawaną za najlepszą na świecie. Kontrolowana jest również jakość opakowania – zgrzewy, kartony i palety.

W Sante są wdrożone następujące procedury dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności: System Zarządzania Jakością zgodny z Globalną Normą dotyczącą Bezpieczeństwa Żywności z najwyższym poziomem zatwierdzenia zgodności, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP i System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, System Zapewniania Bezpieczeństwa Żywności HACCP.

Nowoczesny park maszynowy Sante

Sante wykorzystuje najnowsze światowe technologie, co gwarantuje uzyskanie produktu o doskonałej jakości i jednorodności.

Firma Sante dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, umożliwiającym produkcję z wykorzystaniem najlepszych technologii na świecie. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem najnowszej generacji maszyn znanych firm światowej klasy oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych, umożliwiających uzyskiwanie produktów najwyższej jakości przez cały czas. Linie produkcyjne w Zakładzie Produkcyjnym Sante mają bardzo wysoką wydajność, są zautomatyzowane i sterowane komputerowo przez sterowniki PLC. Umożliwiają produkcję w zdecydowanie krótszym czasie, pozwalając na optymalizację zadań wykonywanych przez pracowników i gwarantują uzyskanie produktu o doskonałej jednorodnej jakości. Nad procesem produkcji i jakością gotowych wyrobów przez cały czas czuwa wyspecjalizowany personel i Dział Jakości. Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji firma Sante gwarantuje jednorodność produktów, czyli zadeklarowaną na opakowaniu zawartość poszczególnych składników w każdej paczce oraz stałą wysoką jakość i wartość odżywczą produktów.

Nagrody

Firma Sante jest bardzo wysoko oceniana w badaniach konsumenckich. W roku 2016 decyzją konsumentów Sante zdobyła prestiżową nagrodę „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność.

Wysoką jakość produktów Sante potwierdzają prestiżowe nagrody, wyróżnienia i certyfikaty przyznawane każdego roku firmie Sante przez niezależnych ekspertów i pochlebne opinie Konsumentów. W roku 2016 firma Sante otrzymała wyróżnienie „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii: Zdrowa żywność. Ten specjalny tytuł jest przyznawany wyłącznie firmom, które wcześniej dwukrotnie uzyskają znak „Dobrej Marki”. Firma Sante otrzymała znak „Dobra Marka 2013” i „Dobra Marka 2014”! Kilkadziesiąt znaczących nagród i wyróżnień przyznanych firmie to dowód, że niezmiennie cieszy się uznaniem ekspertów i Konsumentów. Dynamicznie zwiększający się obrót w kraju oraz prężnie rozwijający się eksport świadczą o zadowoleniu Klientów z produktów Sante w Polsce i na całym świecie, oraz zwiększającym się zaufaniu do firmy.